Zárubne


Zárubňa je rám, v ktorom sú umiestnené dvere.drevené zárubne Zárubne sú podstatnou súčasťou dvernej konštrukcie. Zárubne môžu byť kovové alebo drevené. Kedysi sa vyrábali aj zárubne kamenné. Kovové zárubne sú typické, dnes však môžete zvoliť aj drevené zárubne. Široký výber zárubní umožňuje výber rovnakej povrchovej úpravy zárubne s povrchom interiérových dverí. Pri výbere zárubní a dverí je nutné prihliadnuť aj na ostatné prvky, ktoré budú umiestnené v interiéri. Pozornosť by ste mali venovať predovšetkým podlahe. V prípade, že sa bude v interiéri nachádzať aj schodisko, mali by ste ho brať do úvahy, pretože hoci sa nemusí zdať, výber nevhodnej zárubne, môže esteticky premeniť váš interiér.

Módnym hitom posledných rokov sú obložkové zárubne, ktoré nahrádzajú už zastarané oceľové zárubne. Vsadenie zárubní a dverí prebieha až pri konečnej stavebnej úprave, keď sú miestnosti už vybielené. Ďalej sa odporúča aj to, aby boli položené aj podlahy. Dôvodom je to, že vloženie zárubní prebieha už bez búrania a inštalácia je bezprašná.

Variant obložkových zárubní je veľa. Ponuka je ako pre jednokrídlové, tak aj dvojkrídlové dvere a samozrejme aj pre posuvné dvere.

Dôležité je, aby zárubne, ktoré si zvolíte, dokonale priliehali k stene. Ďalším podstatným aspektom je, aby závesy zaručovali stopercentnú stabilitu a to i pri intenzívnom používaní. Nutné je aj to, aby sa nezanedbávala praktickosť zárubní. Preto neváhajte a pri zakupovaní zárubní kontaktujte radšej odborníka.

Dôležité je spomenúť aj to, že vďaka najmodernejším technológiám je aj cena zárubní prijateľná, preto výber nepodceňte a zvážte všetky okolnosti, nech neskôr neľutujete.