Rozdelenie vchodových dverí


Podľa materiálu vchodové dvere poznáme drevené, plastové a hliníkové . Najčastejšie používané sú drevené dvere, ale v dnešnej dobe sa už vyrábajú a používajú hlavne plastové dvere. Hliníkové dvere sú najmä v podnikoch či fabrikách, ale tak isto ich môžete vidieť aj v niektorýchRozdelenie vchodových dverí domácnostiach.

Podľa bezpečnosti poznáme dvere, ktoré sú menej zabezpečené a viac zabezpečené. V domácnostiach sa využívajú najmä klasické vchodové dvere, ktoré majú jednoduché kovanie s jediným zámkom, prípadne v panelákoch sa používajú bezpečnejšie dvojzámkové dvere. Viac zabezpečené dvere a niekoľko vrstvové sa používajú v obchodoch, úradoch, bankách a pod. nakoľko sú tu majetnejšie veci a majiteľ potrebuje bezpečnosť.

Podľa otvárania poznáme dvere ľavé a pravé. Ide hlavne o to, do ktorej strany dvere otvárame, či dnu alebo von. Záleží to na majiteľovi, ktorý vie ako to bude najlepšie.

Tak isto poznáme posuvné dvere, ktoré sa využívajú najmä až za vstupnými vchodovými dverami a slúžia najmä ako dekoratívny prostriedok domu, keďže nie sú extra zabezpečené.

Podľa veľkosti poznáme dvere jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Jednokrídlové sú klasické a najviac využívané najmä pri malých domčekoch či v panelákoch. Dvojkrídlové vchodové dvere sa používajú na väčších domoch a sú hlavne za prvými jednokrídlovými dvermi za malou chodbičkou, ktorú má väčšina domácností.