Drevené a plastové dvere


Najviac používanými vchodovými dvermi sú u nás dvere vyrobené z dreva a plastu. Má ich každá domácnosť, obchod, firma či úrad. Sú naozaj všade.  Drevené a plastové dvere

Plastové dvere sú kvalitné, pretože majú oceľovú výstuhu s integrovaným zvareným spojom v rohoch dvier. Majú vynikajúcu izoláciu aj vďaka prahu, ktorý má oddelený tepelný most a tak zabraňuje energetickým stratám čo je veľká výhoda u plastových dverí. Tesnenie je dvojité a tak neprefúkne cez dvere žiadny prievan. Plastové dvere sú aj veľmi zabezpečené, keďže zámky spĺňajú európsku normu zabezpečenia, čím sa radia medzi TOP vchodové dvere. Plastové dvere môžu mať rôzne vzory, tvar a tak isto farbu. Farbu dverí si môžete vybrať podľa seba, dokonca sú také prevedenia dverí, ktoré vyzerajú akoby dvere boli drevené, napríklad prevedenia: zlatý dub, tmavý dub, mahagón, čokoládový bronz.

Drevené vchodové dvere sú už v dnešnej dobe pomaly zastaraným pojmom, keďže moderné domácnosti si nechávajú vyrobiť dvere z plastu, keďže je to lepšie zatesnené a tým pádom to šetrí aj energiu čo predovšetkým ocenia domácnosti. Pokiaľ bývate na dedine ale aj v meste, kde sú rodinné domy, tak určite tam nájdete rôzne typy drevených dverí s rôznymi vzormi či farbou. Drevené dvere vyrábajú najviac stolári, ktorí žijú v dedinách a pracujú s drevom. Dvere sa vyrábajú predovšetkým na zákazku podľa požiadaviek zákazníka. Sú vyrábané na mieru a osádzané do drevenej alebo železnej zárubne. Drevené vchodové dvere sa vyrábajú predovšetkým z masívu alebo z hustého dreva, ktoré vydrží aj tie najväčšie tlaky, či už mrazy alebo z pohľadu bezpečnosti.