Garážové brány


Pokiaľ máte garáž a neviete si rady akú bránu by ste mali použiť,garážové brány tak skúste si prečítať našu stránku a určite sa dozviete nové informácie o garážových bránach.

Určite ste sa stretli aj s pojmom garážové brány a na Slovensku existujú rôzne typy brán, ktoré majú rôzne parametre podľa bezpečnosti, vlámaniu, kvality, estetickosti a podobne. Pri výbere treba dbať hlavne na kvalitu a bezpečnosť, lebo určite by ste sa nepotešili, kebyže hneď na druhý deň po nasadení garážovej brány by sa vám tam niekto vlámal. Kvalitné garážové brány sú najmä od značiek Hormann, Danter, Olymps Door, Jolly Joker, Minirol a Trido. Na Slovensku vyrábajú garážové brány aj mnohí súkromníci/živnostníci, ktorí robia brány doma na mieru.

Garážové brány majú mnoho funkcií a tak isto spĺňajú estetický účel pri výstavbe rodinného domu. V kombinácií správnych a vyhovujúcich funkčných vlastností vám garážové brány poskytnú ten správny pocit istoty a účelovosti. Garážové brány sú pre každý objekt špecifické. K rodinnému domu sa vyrábajú brány podľa celkového designu stavby a dbá sa na priestorové rozmery. Veľké priemyselné objekty osádzajú brány najmä podľa funkčnosti a podľa konkrétnej potreby podniku.

Rozdelenie garážových brán

Garážové brány môžeme rozdeliť na niekoľko kategórií. Rozdeľujeme ich na sekčné brány, rolovacie brány, výklopné brány, krídlové brány a posuvné brány.

Podľa druhu materiálu, z ktorého sú garážové brány vytvorené poznáme niekoľko typov. Sú to napríklad brány z masívu, drevené lamelové, drevené vystužené oceľovými profilmi. Potom sú to už pevnejšie garážové brány z kovu, oceľových valcovaných profilov, tenkostenných profilov otvorených alebo uzavretých, plechov, zo zliatin hliníka alebo iných kovov či kombinované (napríklad: oceľovo-hliníkové). Poslednou kategóriou podľa druhu materiálu sú brány z plastu, ktoré sú vystužené oceľovými profilmi alebo z iných kombinácií materiálov.

Rozdelenie je stanovené hlavne podľa formy otvárania brán, keďže je rozdiel či sa brány rolujú alebo vyklápajú, resp. sú krídlové. Potom ich môžeme rozdeliť podľa hluku, pretože niektoré sú veľmi tiché (sekčné) a niektoré zasa hlučnejšie (rolovacie).

Podľa kvality sú tieto brány zhruba rovnaké, keďže v dnešnej dobe si výrobcovia dávajú záležať na kvalite. Tie staršie (krídlové) sú trošku menej kvalitné, ale stále sú veľmi zaužívané a obľúbené. Krídlové garážové brány poznáme jednokrídlové, dvojkrídlové a viac krídlové, no pri krídlových bránach je nevýhodou, že pri otvorení zaberajú veľký priestor, preto sú posuvné brány výhodnejšie, keďže nezaberajú žiadny priestor pred garážou. Vyklápacie a výsuvné brány tak isto zlepšujú prevádzkové podmienky, keďže nezasahú do vonkajšieho ani vnútorného prostredia garáže a príjazdová cesta môže byť šikmá. 
garážové brány