Typy garážových brán


Sekčné garážové brány sú veľmi tiché a to je ich najväčšia prednosť pred ostatnými typmi garážových brán. typy garážových bránTieto brány sú veľmi dobre riešené z pohľadu tesnenia či šetrenia miesta, pretože sú umiestnené len pod stropom, takže nepotrebujú žiadne iné priestory navyše. Sú to automatické brány, ktorých stabilita je veľmi dobrá a taktiež sú funkčné aj pri výpadku prúdu. Elektrický pohon je riadený ovládačom, ale tak isto pokiaľ chceme otvárať tieto brány ručne, tak nie je problém . Tieto garážové brány sú vhodné pre všetky typy garáži a sú tak isto veľmi zaužívané a ich farebné prevedenia sú rôzne.

Posuvné garážové brány zaisťujú priechod osôb cez brány, bez toho aby ste ich museli otvárať. Otvárajú sa z boku, preto sú rozdielne ako sekčné garážové brány. Narozdiel od sekčných brán, tieto brány sú menej zatesnené, nakoľko nie sú zatesnené po celom obvode – potrebujú nadpražie. 

Rolovacie garážové brány sa hodia do všetkých otvorov, pretože sú vyrábané na mieru. Ide o elektrické automatizované brány, ktoré majú zaistenie otváranie aj po výpadku elektrického prúdu. Nezaberajú takmer žiadne miesto a preto sú veľmi obľúbenými a zaužívanými typmi garážových brán, ale na druhej strane ide o najdrahšie garážové brány. Sú vyrobené z hliníka a sú pomerne hlučné oproti sekčným garážovým bránam.

Výklopné garážové brány sú vyrobené z konštrukcií, ktoré bránu automaticky vyklápajú a majú veľmi veľkú životnosť. Sú to automatizované elektrické brány, ktoré je možné otvoriť aj bez elektrického prúdu ako v prípade ostatných brán. Elektrické otváranie pomocou ovládača sa dá domontovať aj dodatočne, čo patrí medzi výhodu, nakoľko pri vyššie spomínaných typoch sa to nedá. V porovnaní so sekčným garážovými bránami sú trošku menej ale dosť zaizolované po celom obvode rámu. Výklopné garážové brány sa neodporúča postaviť na mieste kde je cesta, chodníky a podobne, pretože môžu ohroziť okoloidúce autá či osoby.

Krídlové garážové brány sú dnes už menej používané, keďže ich už nahradili vyššie spomínané typy, ale aj naďalej ide o veľmi kvalitné garážové brány s dlhou životnosťou. Neodporúčajú sa stavať pre garáže so zjazdom pod úroveň terénu, pretože by sa ľahko mohol poškodiť automobil.